Ekoaudiobook - edycja 2012

Aktualności PressMedia
2013-01-04

Pierwsza polska przygodowa eko-książka w proekologicznej wersji do słuchania. Powstała w wyniku współpracy wydawnictwa PRESS & MEDIA z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

To również pierwszy polski tak obszerny bezpłatny audiobook, który każdy może pobrać bez jakichkolwiek opłat (za darmo) bezpośrednio z ekoaudiobook.pl. Wszystkich zainteresowanych głośnym czytaniem, pisaniem, współpracą przy następnych projektach lub rozszerzeniem naszej akcji na inne województwa zapraszamy do zapoznania się z treścią zakładki Ekoaudiobook 2013

Powieść autorstwa Wojciecha Najdy stanowiąca materiał tekstowy w edycji 2012 to ponad sześć godzin słuchania. Młodzi ludzie spędzający wakacje pod namiotami w parku narodowym wpadają w tarapaty. Kłopoty towarzyszą im już od pierwszych godzin wakacji. Zamiast wypoczynku czeka ich nie tylko szereg niedogodnych i niezbyt miłych sytuacji, ale również mnóstwo emocji, spora porcja deszczyku wykraczająca poza ramy normalnych życiowych sytuacji. Pierwszy tydzień wymarzonego odpoczynku na łonie natury przynosi im wydarzenia, które są jak miks z dobrego filmu akcji, kryminału oraz przygód Sherlocka Holmesa. A co czeka naszych bohaterów na końcu książki? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, wejdź do zakładki Ekoaudiobook Rybi krzyk i pobierz bezpłatnie pliki wszystkich rozdziałów tej wyjątkowej powieści.

Książka "Rybi krzyk" ukazała się również w wersji audio MP3 na płycie CD-ROM w nowoczesnym opakowaniu digipack. Nakład wynosił 1000 egzemplarzy, które w ramach projektu rozesłano całkowicie bezpłatnie do większości placówek edukacyjnych województwa opolskiego. W kolejnych latach planowane są następne edycje tego proekologicznego projektu. Już dziś gorąco zapraszamy do wzięcia w nich udziału. Zaproszenie to kierujemy zarówno do młodzieży, jak i ewentualnych sponsorów, którym taka proekologiczna i edukacyjna działalność szczególnie przypada do serca.

Projekt ten początkuje ogólnopolską akcję pisania i czytania książek, skierowaną w pierwszym etapie do młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich naszego województwa. Cele projektu to popularyzacja proekologicznej postawy wśród młodzieży oraz zainteresowanie takimi zawodami jak: pisarz, dziennikarz, aktor, lektor. Dodatkową atrakcją dla wszystkich biorących udział w projekcie będzie fakt, że czytanie odbywa się w bardzo nowoczesnych studiach nagraniowych b24studio w Opolu pod opieką profesjonalnych lektorów oraz realizatorów nagrań.

W pierwszej edycji projektu w roku 2012 poszukiwaliśmy ambitnych, pełnych energii młodych osób, które lubią i potrafią czytać na głos, mają dobrą dykcję i nie boją się nowych wyzwań. W projekcie brało udział ponad 20 osób wychowanków 10 szkół z woj. opolskiego. Czytały one pojedyncze rozdziały ciekawej i pełnej akcji jak i dramaturgii powieści przygodowej Rybi krzyk. Historii opowiadającej o licealistach spędzających wakacje na łonie natury.
Więcej o projekcie można znaleźć na stronie: http://ekoaudiobook.pl/
 

Prawo

Prasa i media

  • muzyka relaksacyjna
  • muzykoterapia
  • prasa o nas
  • dla prasy
  •  

Społeczność

  • Facebook
  • Youtube
  • Współpraca
  • Polecamy
  •  
Press&Media Records © 2006 - 2022 | kontakt | napisz do nas | pressmedia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.