Nagrania w studio

nagrania w studio nagrania w studio w Opolu

Co mogę nagrać w waszym studio?

Nasze studia nagraniowe są wyposażone w nowocześniejszy sprzęt i umożliwiają wiele nagrań dźwiękowych bez względu na to czy są to nagrania słowne czy muzyczne. Podczas budowy dopasowaliśmy je do naszych potrzeb oraz dostosowaliśmy do możliwości budynku, w którym się mieszczą. Jako, że jest to budynek mieszkalny o stosunkowo niskim stopniu tłumienia akustycznego nie mamy możliwości rejestracji bardzo głośnych instrumentów akustycznych, jakim jest na przykład perkusja akustyczna. Nie oznacza to jednak, że nie zgrywamy perkusji. Na wyposażaniu studia mamy najnowocześniejszy i najbardziej rozbudowany zestaw perkusyjny Roland V-DRUM z modułem sterującym TD20X. Tym, których nie zaspokoją brzmienia Rolanda umożliwiamy skorzystanie z szerokich biblioteki najlepszych światowych próbek perkusyjnych takich firm jak EAST WEST, OCEAN WAY oraz BFD. Dodatkowo technika MIDI V-DRUM umożliwia korygowania ścieżek perkusyjnych oraz ich dowolną kwantyzację.

Rejestracja wokalu, gitar saksofonu trąbek itp odbywać się może w silnie wytłumionej kabinie bez pogłosowej, w której przy pomocy bardzo dobrej jakości mikrofonów oraz dopasowanych przedwzmacniaczy rejestrujemy czysty dźwięk oraz poddajemy go dalszej bardzo precyzyjnej pozbawionej zniekształceń obróbce. Procesory oraz efekty najlepszych światowych producentów takich jak Universal Audio, Sonox czy Waves dopstępne są w pełnych kompletach.

Nasze studio wyposażone jest również w profesjonalną klawiaturę sterującą AKAI MPK88 Professional umożliwiającą nagranie fortepianu oraz innych instrumentów klawiszowych z pełni ważoną klawiaturą oraz pedałami. 24 bitowe próbki kilkunastu profesjonalnych fortepianów z pełną wielostopniową dynamiką dostępne są zarówno podczas nagrań jak i w procesie masteringu.

Dla miłośników klawiszy nie ważonych posiadamy pełną klawiaturę StudioLogic VMK88 Plus oraz szerokie biblioteki brzmień syntetycznych.

Poza analogowymi torami przedwzmacniaczy pracujemy w środowisku cyfrowym. Dzięki wysokowydajnym procesorom oraz efektom wspomaganym sprzętowo mamy możliwość korzystania z najlepszych światowych bibliotek próbek instrumentów oraz szerokiej gamy instrumentów czysto wirtualnych najlepsze przykłady to kompletny zestaw instrumentów VST amerykańskiego producenta East West oraz najlepsze instrumenty z bardzo szerokiej oferty Best Service.

Czy mogę nagrać u was tylko wokal?

Tak oczywiście. jest to możliwe zarówno w kabinie bez pogłosowej jak i dużym studio o niskim czasie pogłosu. Do dyspozycji mamy kilkanaście najwyższej klasy mikrofonów oraz różne przedwzmacniacze umożliwiające uzyskanie wielu ciekawych brzmień. Dla miłośników czystego liniowego brzmienia polecamy mikrofon Neumann u87 z torem przedwzmacniacza RME OctaMic II lub UFX. Miłośnikom ciepłego analogowego brzmienia polecamy wyjątkowy klon przedwzmacniacza NEVE 73 firmy Vitech Audio lub SLL z płyną regulacją składowych harmonicznych.

Czy przy nagraniach mogę liczyć na pomoc fachowego realizatora nagrań?

W zależności o potrzeb i rodzaju nagrań dopasowujemy odpowiedniego realizatora. Może być to również osoba z dodatkowym wykształceniem muzycznym ułatwiającym tym samym dążenie podczas nagania do uzyskania najlepszego materiału zarówno pod względem muzycznym jak i samej jakości nagrania

Czy mogę u was nagrać fortepian?

Nie posiadamy w naszym studio realnego fortepianu co jednak nie stanowi już dzisiaj większego problemu. Wieloletnie poszukiwania optymalnego rozwiązania zakończyły się w roku 2010 kiedy to na rynku pojawiły się szybkie wieloprocesorowe i zarazem bardzo wydajne komputery oraz szybkie dyski o bardzo wysokich pojemnościach, które pracując w specjalnych systemach dyskowych umożliwiły muzykowi wygodną pracę przy niezauważalnie niskiej latencji. Dzięki firmie Synthology i jej wspaniałym fortepianom: Bosendorfer 290 Imperial Grand, Steinway Concert D Grand, Yamacha C7 Grand umożliwiamy muzykom niespotykaną dotąd jakość edytowalnych nagrań fortepianów. W pełni dynamiczna ścieżka MIDI umożliwia dowolna korektę nagrania bez potrzeby jego powtarzania. Kompletna lista instrumentów wraz z próbkami znajduje się na stronie www.b24studio.pl.

Czy prowadzicie nagrania chórów?

Tak istnieje możliwość nagrywania chórów w składzie nie przekraczającym kilkanaście osób. Nagrania większych składów bez podziału na głosy nie są możliwe z powodów wielkości studia nagraniowego posiadającego zaledwie 40 m2.

Ile śladów jednocześnie można nagrać w waszym studio?

Możliwości naszego studio ograniczone są naturalnie sprzętem oraz sposobem rejestracji. Pomimo tego, że rejestrujemy przy pomocy komputerów jesteśmy w stanie rejestrować jednocześnie 58 sygnałów monofonicznych z podziałem do 26 mikrofonów pojemnościowych z napięciem phantom +48 oraz 32 sygnały liniowe. Taką ilość wejść uzyskujemy poprzez sprzężenie studyjnych kart RME np. takich jak UFX oraz FIREFACE 800.

Czy poprawiacie materiał muzyczny nagrany w innym studio?

Jeśli jest to fizycznie możliwe to wykonujemy takie zadania. Niestety w wielu przypadkach nie warto poprawiać materiału ponieważ zajmuje to więcej czasu i jest bardziej kosztowne aniżeli ponowne jego nagranie. W takich wypadkach potrzebne jest indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Jakie czasy pogłosów macie w swoich pomieszczeniach do nagrań.

Jesteśmy studiem, które specjalizuje się w trudnych nagraniach. Nasze podejście na wszelkich nagrań jest bardzo innowacyjne i nieco inne aniżeli większości tego typu podmiotów. My wychodzimy z założenia, że dźwięk powinien być rejestrowany tak dziewiczo i tak czysto jak tylko się da. Za jego późniejsze brzmienie i charakter odpowiedzialny będzie proces postprodukcji nagrania podczas którego w sposób nie wprowadzający dodatkowych szumów i zniekształceń dodane zostaną takiego rzeczy jak pogłos dodatkowe harmoniczne itp. Zgodnie z tym założeniem posiadamy pomieszczenia bardzo mocno wytłumione czyli o bardzo krótkich, lub skrajnie krótkich czasach pogłosu. Do rejestracji używamy liniowych przedwzmacniaczy klasy A, najlepszych światowych mikrofonów, odpowiedniego okablowania itd. Tym sposobem z jednej surówki nagraniowej możemy uzyskać wiele ciekawych efektów które powstają pod całkowitą kontrolą inżyniera dźwięku dążącego do uzyskania zamierzonego efektu. Nowoczesne wyposażenie studia postprodukcji umożliwia uzyskiwanie dowolnych i co ważne powtarzalnych efektów brzmieniowych.

Prawo

Prasa i media

  • muzyka relaksacyjna
  • muzykoterapia
  • prasa o nas
  • dla prasy
  •  

Społeczność

  • Facebook
  • Youtube
  • Współpraca
  • Polecamy
  •  
Press&Media Records © 2006 - 2024 | kontakt | napisz do nas | pressmedia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.